Widzę siebie w tym zawodzie!

Uczniowie klasy IV c T spotkali się dwukrotnie z doradcami zawodowymi Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w ramach pilotażowego projektu „Widzę siebie w tym zawodzie. Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym”.

Pierwsza część tego projektu została zrealizowana 26 września przez panią Urszulę Adamczyk. We wtorek, 15 listopada w naszej szkole odbyła się druga część zajęć z zakresu poradnictwa zawodowego przeprowadzona przez doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Uczniowie klasy IV c T zapoznali się ze specjalistycznymi filmami i aplikacjami 360ᵒ ukazującymi zawody (m.in. spawacz, operator sprzętu robót ziemno-drogowych, elektryk, kowal artystyczny) w wirtualnej przestrzeni, gdzie dzięki specjalnym kontrolerom oraz goglom VR mogli samodzielnie wykonywać czynności charakterystyczne dla danego zawodu.