Odkrywanie tajemnic mediów

Chcieliśmy się z Wami podzielić naszymi wrażeniami z ostatnich warsztatów dziennikarsko-medialnych, które odbyły się w szkole w dniach 22-23 kwietnia. Prowadził je Pan Adam Mokrzycki – dziennikarz telewizyjny, prezenter i reporter. Na zajęciach nauczyliśmy się, w jaki sposób występować publicznie i jak poprawnie się wypowiadać. Dowiedzieliśmy się również jak obsługiwać i wykorzystywać sprzęt audiowizualny. Pan Adam pokazał nam jak radzić sobie ze stresem na wizji, w jaki sposób naturalnie wyrażać swoje emocje i poczuć się swobodnie przed kamerą. Otrzymaliśmy cenne wskazówki i rady, które wykorzystaliśmy podczas zajęć praktycznych. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił w roli prezentera telewizyjnego, nagrywając krótkie wywiady między sobą.
Uważamy, że zajęcia były przeprowadzone w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Warsztaty przebiegały w przyjaznej atmosferze, która wspierała naszą kreatywność. Spotkanie pomogło nam spojrzeć na świat mediów z drugiej strony. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno pomogą nam nie tylko w szkole, ale również i w przyszłości.
Głównym inicjatorem oraz sponsorem warsztatów był Pan Stanisław Kula – Radny Powiatu Rzeszowskiego, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w tak inspirujących i fantastycznych spotkaniach.

Maja Stopyra i Dawid Mazgaj