Światowy Dzień Poezji

22 marca 2024r. w Zespole Szkół w Sokołowie Młp. wspólnie z nauczycielem języka polskiego p. Renatą Kotulą obchodzony był przez uczniów  Światowy Dzień Poezji.

Warto nadmienić, że święto to ustanowiło UNESCO w 1999 roku w celu propagowania czytania, pisania i publikowania poezji na całym świecie.

Dla uczniów ten dzień pobytu w szkole był wyjątkowy, ponieważ najpierw prezentowali swoich ulubionych poetów i pisarzy, a później dzielili się informacjami i refleksjami związanymi z ich dorobkiem lirycznym. Najistotniejszą część obchodów tego dnia stanowił quiz z zakresu wiedzy o poezji.

Po części oficjalnej przeszliśmy do dyskusji związanej z rolą poezji w życiu młodego człowieka i doszliśmy do wniosku, że poeci poprzez swoje dzieła wyrażają opinie na temat życia, innych ludzi, ale także opisują swoje wewnętrzne przeżycia.

Podsumowaniem naszych myśli niech  będą słowa Edwarda Stachury

Wszystko jest poezją, każdy jest poetą”.

Renata Kotula