Podsumowanie akcji “Seans z książką”

Biblioteka Szkolna w dniu 24.04.2023 przeprowadziła ciekawą akcję czytelniczą “Seans z książką”, zorganizowaną z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Miała ona na celu zachęcenie młodzieży do czytania oraz promowanie czytelnictwa jako formy spędzania wolnego czasu.

Uczniowie mieli możliwość wypożyczenia “książki niespodzianki”, do której otrzymali porcję popcornu na wieczorny seans czytelniczy. Każda książka została zapakowana w papier makulaturowy, który zakrywał jej tytuł i okładkę. Uczniowie mogli wybierać z różnych gatunków literackich. Były to m.in. powieści przygodowe, kryminalne, fantastyczne, romanse oraz aktualne młodzieżowe bestsellery.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, wypożyczone zostały wszystkie przygotowane pozycje – łącznie 30 książek. Uczniowie byli zadowoleni z jakości swoich wyborów – które często okazały się strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę indywidualny gust czytelniczy.

Serdecznie dziękuję uczniom za udział w akcji i zachęcam do dalszego rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych. Warto przypomnieć, że czytanie to nie tylko forma spędzania wolnego czasu, ale również ważny element rozwoju osobistego i intelektualnego, który wpływa na rozwój wyobraźni, zdolności analitycznych oraz językowych.

Katarzyna Walicka – Bibliotekarz