Zdobywamy nowe doświadczenia i wiedzę w pięknej Hiszpanii

Uczniowie Zespołu Szkół w Sokołowie Młp odwiedzili szkołę partnerską w Alicante w ramach programu Erasmus+ o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000134613.
Integracja z hiszpańskimi rówieśnikami w liceum IES Leonardo da Vinci była nie tylko okazją do nauki, ale również wymiany kulturowych doświadczeń. Uczestnictwo w lekcjach biologii i geologii oraz wizyty w Muzeum Bonfire przybliżyły uczniom hiszpańskie tradycje i historię. Podczas wizyty młodzież miała okazję odkryć tajemnicze jaskinie w Bocairent, które kiedyś służyły jako spichlerze oraz imponującą jaskinię Canelobre, gdzie uczestnicy podziwiali stalaktyty i stalagmity. Widok na Alicante z Zamku Świętej Barbary był jednym z niezapomnianych punktów programu, oferując piękne panoramy miasta. Spotkanie z hiszpańskimi nauczycielami pozwoliło z bliska poznać lokalny system edukacyjny. Młodzież nie tylko zdobyła wiedzę, ale także doskonaliła umiejętności językowe podczas rozmów o kulturze, tradycjach i problemach współczesnego świata. Dodatkowym punktem programu był udział w grze terenowej w Alicante, która przyczyniła się do lepszego poznania miasta. Chwile spędzone nad brzegiem Morza Śródziemnego oraz delektowanie się gorącą czekoladą z churrosami stanowiły dodatkowy urok tego wyjazdu. Zakończenie programu Erasmus+ zostało podkreślone wręczeniem certyfikatów uczestnictwa, które uczniowie odebrali z dumą i satysfakcją. To nie tylko podróż edukacyjna, ale także niezapomniane przeżycie, które z pewnością pozostanie w ich pamięci.