„Naród żyje, dopóki język jego żyje, bez języka narodowego nie ma narodu.”
Karol Libelt

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące.
Obchody tego święta polegają na podkreśleniu różnorodności językowej świata, a także zwróceniu uwagi na tożsamość kulturową.
Język polski zaliczany jest do grupy najtrudniejszych do nauki języków świata.
Sprawia to bardzo trudna gramatyka i ortografia z mnóstwem wyjątków. Tym bardziej szanujmy polszczyznę i posługujmy się nią poprawnie, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w języku ojczystym.
W naszej szkole również postanowiliśmy włączyć się w obchody tego święta.
Na tablicach pojawiły się ciekawostki o języku polskim oraz plansze z poprawną pisownią wyrazów kłopotliwych. Został również zorganizowany Konkurs Ortograficzny, tym razem dla wszystkich uczniów Szkoły Branżowej.
Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie z klasy 3aBp – Jakub Dul, Natalia Jacek i Martyna Gumieniak.
Po obchodach tego szczególnego dnia uczniowie zgodnie uznali, że o nasz ojczysty język należy dbać, ponieważ jednoczy naród, ułatwia nam porozumienie się oraz poznawanie utworów, które są naszym narodowym dobrem.
Szanujmy nasz piękny język i wzbogacajmy swoją wymowę!

Renata Kotula