Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w dniach 13.05.2026r., 14.05.2026r. uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Rzeszowskim z zakresu chemii. W zajęciach z chemii uczestniczyło 14 uczniów w dwóch grupach. Zajęcia na uczelni wyższej odbyły się w ramach projektu pn. „Nowa oferta szkolnictwa ogólnego w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim” nr FEPK.07.12-IP.01-0062/23 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego plus oraz budżetu państwa w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, PRIORYTET 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian DZIAŁANIE FEPK.07.12 Szkolnictwo ogólne.
Temat zajęć: Analiza jakościowa związków organicznych (grupa związków do wyboru: węglowodany, tłuszcze, aminokwasy, białka i witaminy) – reakcje charakterystyczne, identyfikacja oraz badanie właściwości chemicznych. Zajęcia prowadziła dr hab n. med. i n. o zdr. inż. Monika Stompor-Gorący, prof. UR
#FunduszeEuropejskie
#ProjektyEdukacyjne #SzkolnictwoOgólne #RozwójUczniów #Edukacja #PowiatRzeszowski #SzkołaPowiatRzeszowski




























