XXII Powiatowy Rajd Turystyczny

W dniach 13-14 czerwca 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół w Sokołowie Młp., należący do  Jednostki Strzeleckiej 1914 im. ppor. Jakuba Darochy, uczestniczyli w XXII Powiatowym Rajdzie Turystycznym zorganizowanym przez Powiat Rzeszowski.

W pierwszym dniu wędrówki przeszli szlakiem prowadzącym na Modyń, czyli Górę Zakochanych (1029 m n.p.m.) w paśmie Beskidu Wyspowego. Znajduje się tu wieża widokowa, z której mogli podziwiać Gorce, Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, a nawet Tatry. Wieczorem odbył się konkurs, w którym młodzież odpowiadała na pytania dotyczące geografii i historii Beskidu Sądeckiego i Wyspowego. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

W kolejnym dniu uczestnicy rajdu zwiedzali muzeum Jana Pawła II w Starym Sączu. Następnym punktem wycieczki było zdobycie szczytu Eliaszówka (1023 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim, skąd szlak prowadzi wzdłuż pasma granicznego Polska-Słowacja. Na Eliaszówce również znajduje się wieża widokowa, a z niej rozciąga się widok na pasmo Jaworzyny Krynickiej, Doliny Popradu oraz Pieniny.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie za coroczną możliwość uczestnictwa naszej młodzieży w imprezie turystycznej.

Może Cię zainteresować...

  • 5 lipca, 2022
  • 24 czerwca, 2022
  • 24 czerwca, 2022