Wycieczka w Bieszczady

23 maja uczniowie z klas IAT, IBLO, IBT oraz IALO wczesnym rankiem wyruszyli w drogę by zaczerpnąć bieszczadzkiego powietrza. W tych wędrówkach towarzyszył im przewodnik beskidzki pan Grzegorz Dereń, który swoim wspaniałym darem do opowieści raczył uczniów ciekawostkami i legendami związanymi z ludźmi Bieszczad oraz intrygującymi miejscami na szlakach.

Uczniowie swoje wędrowanie rozpoczęli od Przełęczy Wyżnej znajdującej się na terenie największego powierzchniowo Parku Narodowego a następnie zdobyli Chatkę Puchatka. To najpopularniejsze i najbardziej kultowe schronisko w Bieszczadach. Położone jest na Połoninie Wetlińskiej, na wysokości 1232 m n.p.m. i jest najwyżej położonym w Bieszczadach obiektem turystycznym. Widoki zapierały dech w piersiach, tym bardziej, że pogoda w tym dniu szczególnie dopisała. Po zejściu z górskich szlaków młodzież udała się do Soliny, gdzie ciekawą atrakcją był dla nich przejazd kolejką gondolową. To było niezwykłe doznanie dla wielu, a widoki fenomenalne. Kolejnych wrażeń uczniom dostarczył rejs statkiem po Zalewie Solińskim, który robi ogromne wrażenie jak i sama monumentalna zapora.

Trochę zmęczeni trudem i znojem w zdobywaniu szczytów, lecz z uśmiechem na twarzy uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i zadowolenia z miło spędzonego czasu. Możliwe, że jeszcze nie raz, przynajmniej niektórzy z nich, wrócą na bieszczadzkie szlaki i będą zdobywać kolejne szczyty by przezwyciężać swoje słabości i uczyć się walczyć w życiu o siebie i swoje wartości.

Serdeczne podziękowania składamy panu Grzegorzowi, naszemu przewodnikowi, który swoim zapałem i pasją pokazał ileż to pięknych miejsc jest w naszym kraju. W tym miejscu można zacytować frazę zaczerpniętą z utworu Stanisława Jachowicza “Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie…”

Chętnych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki, a więcej zdjęć dostępnych na FB.