Współpraca Zespołu Szkół w Sokołowie Młp. i Hufcem Pracy w Rzeszowie

Od września 2021 r. Zespół Szkół w Sokołowie Młp. w ramach podpisanego porozumienia współpracuje z Podkarpacką Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie. Przedmiotem współpracy jest promocja zatrudnienia, aktywności zawodowej, upowszechnianie działalności kulturalnej i sportowej oraz kształtowanie postaw społecznych młodzieży. W ramach współpracy od września 2021 r. zostały zrealizowane następujące działania:

-7 września 2021 r. kadra wychowawcza 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie oraz doradca zawodowy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie przeprowadzili zajęcia integracyjne dla nowo zrekrutowanej młodzieży. Opierały się one na planszowej grze ekonomicznej pn. „Chłopska Szkoła Biznesu”, która uczy logicznego myślenia i planowania.
-10 września 2021 r. zorganizowane zostało wspólne wyjście młodzieży i przedstawicieli Hufca Pracy w Rzeszowie. Uczestnicy wraz z kadrą wychowawczą udali się do pobliskiej pizzerii, aby tam przy wspólnym posiłku lepiej się poznać.
-19 października 2021 r. w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”, 9-1 Hufiec Pracy w Rzeszowie wspólnie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie zorganizował spotkanie dla uczestników Hufca oraz uczniów Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim. Celem przedsięwzięcia było wspieranie młodych osób w planowaniu dalszej szeroko rozumianej edukacji, budowanie ścieżki kariery, odkrywanie zasobów oraz talentów. Młodzież miała okazję porozmawiać oraz dowiedzieć się o projektach od wolontariuszy z Turcji – Furkan, Francji – Romain i Katalonii – Miki.
-1 grudnia 2021 r. w 9-1 Hufcu Pracy w Rzeszowie rozpoczęła się realizacja lokalnego programu pn. „Konsumpcjonizm a kreatywność”. Kadra hufca uczyła młodzież własnoręcznego wykonywania różnych przedmiotów, aby ograniczyć zjawisko konsumpcjonizmu. Podczas zajęć zostały ozdobione aniołki gipsy, które każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą i powiesić na choince bożonarodzeniowej.
-7 grudnia 2021 r. kadra opiekuńczo-wychowawcza 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie wręczyła upominki od Mikołaja dla uczestników będącymi uczniami w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim.
-12 kwietnia 2022 r. odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży odnośnie analizy kompetencji zawodowych.
-28 kwietnia 2022 r. – Autoprezentacja i kreowanie własnego wizerunku to temat ostatniego spotkania, które odbyło się w z młodzieżą 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie. Przygotowane przez specjalistę ds. rozwoju zawodowego Joannę Murias oraz wychowawców Hufca zajęcia miały na celu przedstawienie uczestnikom spotkania, jak ważne jest dbanie o własny wizerunek, kulturę osobistą, zasady savoir- vivre oraz umiejętność budowania relacji i merytoryczne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.
Ponadto uczniowie będący uczestnikami 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie brali udział w wielu konkursach m.in. „Złota Polska Jesień”, „Kartka Bożonarodzeniowa”, „Zimowy artysta”.