Sevilla – relacja z wyjazdu

W ramach projektu „Po umiejętności w świat”, który realizowany jest w ramach „Ponadnormatywnej mobilności uczniów” w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego druga grupa uczniów naszej Szkoły wyjechała do hiszpańskiej Sewilli.

Wyjazd odbył się w dniach 6 – 13 XI 2022 r. i wzięło w nim udział 19 uczniów z klas II i III LO. Opiekunami grupy byli mgr Katarzyna Łyszczarz – Furtak, mgr Krzysztof Pustkowski, mgr Artur Piecuch oraz mgr Grzegorz Macek.

Młodzież brała udział w zajęciach lekcyjnych wraz ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii. Pracowali w grupach porozumiewając się w języku angielskim. Zajęcia były interesujące, wymagały kreatywności i umiejętności współpracy. M.in. przedstawiali swoje szkoły, projektowali plakaty o tematyce ekologicznej, obserwowali, jak w praktyce działają panele solarne.

Z każdym kolejnym dniem widać było coraz większą integrację uczniów z obydwu krajów, a pod koniec zajęć w szkole wytworzyła się wręcz przyjacielska atmosfera i obu stronom żal było się rozstawać. Uczniowie wymienili się adresami mailowym i numerami telefonów, aby móc podtrzymywać nawiązane kontakty.

Poza zajęciami w szkole nasza młodzież miała okazję zwiedzić  Sewillę oraz Kadyks wraz z ich pięknymi zabytkami.

Wszyscy wrócili z niezwykłymi wrażeniami, o których będą przypominać  liczne zdjęcia i filmy.

https://www.youtube.com/watch?v=u1lsryNPgR4 (Sevilla 2022)

https://www.youtube.com/watch?v=A5GwHraI2OM (W hiszpańskiej szkole)

https://www.youtube.com/watch?v=oNpAAaLtXR4 (Kadyks – 3000 – lat historii)

Może Cię zainteresować...