”SAMOCHODEM W DOROSŁE ŻYCIE” – Relacja z konkursu

W dniu 07 marca 2023r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się  XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem: „Samochodem w dorosłe życie”. Zamierzeniem organizatorów było kształcenie
i rozwijanie zainteresowań motoryzacyjnych wśród uczniów województwa podkarpackiego, popularyzacja przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży, stworzenie uczniom możliwości rywalizacji.

Patronat nad konkursem sprawowali: Starosta Rzeszowski Pan Józef Jodłowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie Pan Janusz Stachowicz, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie Inspektor Bogusław Kania, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Rzeszowie Pan Jarosław Skolik, Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu Pan Paweł Trefler, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pan Stanisław Tymowicz,  Prezes Firmy SZiK z Tyczyna Pan Henryk Szydełko.

W konkursie wzięło udział 35 uczniów z 10 szkół województwa podkarpackiego kształcących w zawodzie technik pojazdów samochodowych i w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Naszą szkołę reprezentowali Karol Kardyś, Karol Ozga i Kamil Tęcza uczniowie klasy 3 aB. Podczas konkursu jego uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z zadań otwartych i zamkniętych. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu, uczestnicy i opiekunowie mogli uczestniczyć w pokazach przygotowanych przez pracowników naukowych, studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych
w Przemyślu, policjantów z Komendy Miejskiej Policji
w Rzeszowie, inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz drobne gadżety ufundowane przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu. Serdecznie gratulujemy uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.