Płatne staże zawodowe dla uczniów Technikum

W ramach projektu „Droga do sukcesu. Szkoły Powiatu Rzeszowskiego bliżej rynku pracy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego uczniowie z Technikum mogą wziąć udział w płatnych stażach zawodowych na wakacjach w miesiącu lipiec lub sierpień. Uczniowie za staż w wymiarze 150 godzin (4 tygodnie) otrzymają stypendium stażowe w wysokości 2 000,00 zł. Młodzieży zostaną zwrócone koszty dojazdu na staż.

Uczniowie chętni do odbycia stażu proszeni będą o złożenie formularza rekrutacyjnego w dniach od 16.03.2023r. do 23.03.2023r. u Pani Wicedyrektor Anny Kolano. Formularz rekrutacyjny można będzie pobrać ze strony internetowej (POBIERZ FORMULARZ) lub w wersji papierowej odebrać w sekretariacie szkoły.

W procesie rekrutacji pod uwagę brana będzie średnia ocen za I półrocze rok szkolny 2022/2023. Dodatkowe punkty uczeń może uzyskać z tytułu posiadania stopnia niepełnosprawności. W przypadku uczniów z tą samą liczbą punktów decydować będzie kolejność zgłoszeń. Lista uczniów zakwalifikowanych na staże zostanie podana 03.04.2023r.

Formularz rekrutacyjny mogą złożyć uczniowie, którzy nie brali udziału w stażu w poprzednim roku szkolnym.

Do głównych korzyści dla ucznia z realizacji płatnych staży u pracodawców należą:
-ułatwione rozpoczęcie kariery zawodowej,
-możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i lepszego dopasowania do lokalnego rynku pracy,
-sprawdzenie swoich umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy,
-pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy,
-nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą i możliwość zainicjowania dalszej współpracy,
-otrzymanie zaświadczenia  z  realizacji stażu.