Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej

W piątkowe, późne  popołudnie 25 listopada w sali widowiskowej MGOKSiR młodzież naszej szkoły wzięła udział w „Spotkaniu z historią”.

Głównym powodem tego spotkania było rozstrzygnięcie 15. edycji konkursu turzańskiego organizowanego przez filię biblioteczną w Trzebusce pod patronatem IPN w Rzeszowie i Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej.

Spotkanie rozpoczął kierownik książnicy sokołowskiej Bartosz Walicki, który po ciepłych słowach powitania, ukazał charakter i dzieje konkursu.

Następnie głos zabrał pan mgr Piotr Ożóg, który przedstawił zebranym prezentowane na ekranie prace archeologiczne.

Podczas tego popołudnia nastąpiło również bardzo wzruszające spotkanie z Franciszkiem Bełzem – świadkiem wywózki jeńców obozu NKWD w Trzebusce na śmierć do lasu, obecnie znanego po nazwą  nienadowski cypel. Pan Franciszek przedstawił zebranym okoliczności i powody 78-letniego świadczenia o wydarzeniach z 1944r.

Po wzruszających wspomnieniach  przystąpiono  do uroczystego wręczania nagród laureatom konkursu. Wśród nagrodzonych osób zostali wyróżnieni, także uczniowie naszej szkoły.

Kategoria Wybrana Stacja Drogi Krzyżowej
Wyróżnienie Zuzanna Ożóg I b LO

Kategoria Wyobrażenie Matki Bożej Turzańskiej
II miejsce Monika Krasoń I Tb
III miejsce Patrycja Kulec I Tb
Wyróżnienie Gabriela Ożóg I a LO
Wyróżnienie Wiktoria Stąpor I Tb

Kategoria Wiersz
Bartłomiej Kociej IV b T g

Prezentacja multimedialna
Przyznana nagroda dla Krzysztofa Walickiego z klasy I a LO pod opieką merytoryczną pani mgr Agaty Jaskot.

Uczniowie otrzymali za osiągnięcia nagrody książkowe, albumy i dyplomy, które zostały ufundowane przez MGOKSiR i IPN w Rzeszowie.
Gratuluję serdecznie wszystkim nagrodzonym i dziękuję za piękną patriotyczną postawę.

Renata Kotula