Konkurs Powiatowy „Kościoły mojej okolicy”

Dnia 21 czerwca w 2022r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Małopolskim. W tym wydarzeniu brali udział również uczniowie naszej szkoły.

Konkurs był adresowany do dzieci, młodzieży szkolnej i osób dorosłych z terenu powiatu rzeszowskiego. Jego głównym celem było przybliżenie uczestnikom informacji o kościołach na ziemi sokołowskiej, zainteresowanie historią i sztuką w wymiarze lokalnym. To także popularyzacja zabytków kultury materialnej oraz promocja „Małej Ojczyzny”. Tematyką zmagań artystycznych były zarówno same świątynie, jak i detale architektoniczne, wystrój wnętrza i elementy wyposażenia obiektów.

W organizowanym konkursie uczennica klasy Ia LO Klaudia Halejcio otrzymała nagrodę, a Patrycja Piela z Ia L0 i Dawid Matuła z Ia T uzyskali wyróżnienie.

Serdecznie gratuluję uczniom i zachęcam do rozwijanie pasji związanych z malarstwem.

Renata Kotula

Może Cię zainteresować...

  • 5 lipca, 2022
  • 24 czerwca, 2022
  • 24 czerwca, 2022