szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty
COVID-19

W ramach projektu „Od eksperymentu do wiedzy” odbywają się w naszej szkole zajęcia warsztatowe z chemii, które prowadzi pani mgr inż. Anna Smotryś. Uczniowie uczący się chemii na poziomie rozszerzonym mogą podczas zajęć uzupełnić wiedzę teoretyczną, umiejętnościami praktycznymi. Ćwiczone są podstawowe techniki posługiwania się sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi, m.in. strącanie osadów i ich odfiltrowywanie, pipetowanie, czyli dokładne odmierzanie i przenoszenie cieczy, rozdzielanie mieszanin metodą chromatografii bibułowej.

Ćwiczone są również umiejętności szczególnie często pojawiające się na egzaminie maturalnym, np. projektowanie doświadczeń, w których otrzymuje się wodorotlenki a następnie bada ich zachowanie wobec kwasu i zasady, czy też analiza właściwości utleniających typowych utleniaczy w środowiskach o różnym pH.

Uczniowie wykonując samodzielnie eksperymenty dbają o zastosowanie poznanych zasad bhp, poprawnie identyfikują rodzaj zagrożenia ze strony danej substancji na podstawie informacji w formie piktogramów na opakowaniach, stosują środki ochrony indywidualnej, odpowiednio utylizują odczynniki po przeprowadzonych eksperymentach.

Nabyta w szkole średniej praktyka laboratoryjna może zostać przez uczniów wykorzystana w przyszłości podczas zajęć na uczelniach wyższych podczas studiów m. in. na kierunkach medycznych, farmacji, dietetyce, technologii żywienia, kosmetologii, technologii chemicznej, biotechnologii, i. in. Więcejzdjęć w galerii.

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl