COVID-19 Rekrutacja - Wnioski

chemia 3Wraz z nowym rokiem szkolnym wznowione zostały w naszej szkole warsztaty z chemii. Uczniowie uczący się tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, oprócz wiedzy teoretycznej, poznają też techniki laboratoryjne wykonując samodzielnie eksperymenty chemiczne.

chemia 2Chemia, jako nauka, ma w Polsce swoje korzenie w Krakowie, gdzie już w XV wieku Collegium Maius było centrum „nauk tajemnych” przyciągającym alchemików z całej Europy. Tu mogli oni spokojnie prowadzić swoje prace, bez ryzyka posądzenia o czary. W tym samym czasie, w innych częściach Europy, „czarnomagicy”, jak ich nazywano, a w szczególności kobiety, za swoje dążenie do poznania praw rządzących naturą byli paleni na stosach.
W dzisiejszych czasach jesteśmy już wolni od różnych zabobonów i możemy swobodnie rozwijać swoje zainteresowania.
chemia 4Życzę wszystkim uczniom uczącym się chemii, aby ta nauka ułatwiła Wam zrozumieć otaczający Was świat, pełen jeszcze niewyjaśnionych fascynujących zjawisk i nie była dla Was jedynie „czarną magią”.
Anna Smotryś