dr Stanisław Gorący

Studia: Mgr ekonomii - Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH), Pomagistersklie Studia w Instytucie Dziennikarstwa - Uniwersytet Warszawski, Studia podyplomowe na wydziale nauk politycznych - CUNY - Citi University of Yew York, Dr nauk politycznych - Wydzial Nauk Politycznych - Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora

Praca: Telewizja Polska - Redakcja Zagraniczna i Publicystyki Międzynarodowej 1985 - 2008 - USA: Polski program radiowy "Radio Zbliżenia" - Nowy Jork - producent i prowadzący, SG InterLink, Inc. - Etniczna Agencja PR i Reklamy - prezes, Wykładowca - Mercy College, Westchester, NY 2008 - obecnie: Narodowy Bank Polski: Doradca Prezesa i Doradca w Departamencie Edukacji i Wydawnictw, Wykładowca - Wyższa Szkoła Bankowa, Toruń

Prof. dr hab. Kazimierz Ożóg

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Małopolskim. Matura w roku 1971. W latach 1971-1976 studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktorat w roku 1982, habilitacja 1991, profesura tytularna 2003 – wszystkie stopnie przez procedury na UJ. W latach 1976-1990 pracował w macierzystej uczelni, 1990-1994 na Uniwersytecie Lille III we Francji. Od roku 1994 w Rzeszowie, najpierw na WSP , a od roku 2001 na Uniwersytecie Rzeszowskim. Autor pięciu książek i ponad 150 artykułów analizujących współczesny język polski i jego relacje  do kultury. Wychowawca młodzieży akademickiej, promotor licznych prac magisterskich i doktorskich. Członek Rady Języka Polskiego i Komitetu Językoznawstwa przy Polskiej Akademii Nauk. Znany w Polsce popularyzator wiedzy o języku polskim i ojczystej kulturze.

Stanisław Ożóg

Urodził się w 1953 roku w Sokołowie Małopolskim. Ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie i uzyskał tytuł magistra inżyniera geodety. W latach od 1992 do 1998 był Burmistrzem Sokołowa Małopolskiego. Starosta Powiatu Rzeszowskiego w latach 1999-2005. W tym okresie wiceprezes Związku Powiatów Polskich. Został wybrany Posłem na Sejm RP w 2005 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości. W roku 2007 ponownie wygrał wybory parlamentarne, uzyskując najlepszy wynik w historii Województwa. Wielki poparcie społeczne potwierdziło zwycięstwo w kolejnych wyborach w 2011 roku. Jest Prezesem Zarządu Okręgu PiS oraz Wiceprzewodniczącym Podkarpackiej Rady Regionalnej PiS. Stanisław Ożóg jest żonaty i ma dwójkę dorosłych dzieci: córkę i syna.