COVID-19

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – „CyberSkiller Challenge Poland”. Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie. Chcemy obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe polskie talenty w tej dziedzinie. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów w tej dziedzinie a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Organizatorem konkursu jest CyberSkiller, spółka spin-out powstała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Do przeprowadzeniu konkursu zostanie wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji specjalistów w dziedzinie Cyberbezpieczeństwa, która została opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa UMCS w Lublinie – dra hab. Bogdana Księżopolskiego. Konkurs odbędzie się w 3 etapach, z czego dwa pierwsze odbędą się zdalnie, a etap 3 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. • Etap 1 (etap szkolny) : w tym etapie zostanie wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. • Etap 2 (etap wojewódzki): na tym etapie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna w województwie. • Etap 3 (etap ogólnopolski - Finał): na tym etapie poznamy najlepszą drużynę szkolną z dziedziny cyberbezpieczeństwa w całej Polsce. Najlepsze drużyny otrzymają nagrody finansowe, ale również wezmą udział w warsztatach z ekspertami z cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie lub innych Uczelniach w Polsce. Szczegóły konkursu zostały zawarte na stronie internetowej: cscs.pl.