COVID-19

W dniu 28 lutego 2020 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie odbył się etap regionalny konkursu wiedzy o prawie pracy: „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp. W tym roku konkurs w porównaniu z rokiem ubiegłym cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło 71 uczniów z 36 szkół ponadpodstawowych uczestniczących w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa” w roku szkolnym 2019/2020. Do etapu regionalnego konkursu przystąpili laureaci eliminacji szkolnych. Po dokonaniu oceny testów składających się z 35 pytań przeprowadzona została dogrywka, w której wzięło udział 11 uczestników, którzy uzyskali maksymalny wynik. Komisja konkursowa z tych 11 uczestników wyłoniła zwycięzców. Po dokonaniu oceny testów składających się z 35 pytań i dogrywce komisja wyłoniła zwycięzców.

Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Hudela z klasy 3ALO i Patrycja Hałas z klasy 1BLO. Uczennice te były jednocześnie laureatkami etapu szkolnego konkursu. W tej edycji konkursu nasi uczniowie nie awansowali do etapu centralnego, ale wykazali się bardzo dużą wiedzą i znajomością przepisów dotyczących prawnej ochrony pracy. Wiktoria Hudela uzyskała 33 punkty na 35 możliwych do uzyskania, a Patrycja Hałas uzyskała 35 punktów na 35 i wzięła udział w dogrywce. W dogrywce brało udział 11 osób, które uzyskały maksymalną ilość punktów w pierwszej części konkursu. Patrycja Hałas w dogrywce uzyskała taką samą ilość punktów co osoby z miejsca drugiego i trzeciego, ale niestety o końcowym miejscu na podium decydował jeszcze czas rozwiązania testu dodatkowego. Ostatecznie Patrycja Hałas została sklasyfikowana na czwartym miejscu w konkursie.

Wszyscy uczestnicy etapu regionalnego zostali nagrodzeni dyplomami, a także drobnymi upominkami za zaangażowanie. Serdecznie gratulujemy uczennicom za zaangażowanie, bardzo wysoki poziom przygotowania i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Artur Piecuch