COVID-19

Konkurs informatyczny „web.Master Podkarpacki” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (w tym oddziałów ponadgimnazjalnych) z terenu województwa podkarpackiego.

Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych i zdolnych uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności w obszarze programowania oraz wspierania ich opiekunów i nauczycieli w procesie wychowania i edukacji.

Formuła konkursu ma na celu motywowanie podkarpackiej młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy i rozwoju swoich zainteresowań. Dla przyszłych Webmasterów czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale również szansa na dobry start w przyszłość realizując program stażowy w firmie Ideo.

Honorowym patronem jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Dzięki temu finaliści otrzymują dodatkowe punkty na świadectwie szkolnym, za udział w konkursie.

Przebieg konkursu

Rywalizacja odbywa się w z podziałem na dwie kategorie: szkoły podstawowe oraz szkoły średnie.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

1. Pierwszym etapem (3 marca 2020 r.) jest e-test do indywidualnego rozwiązania na platformie www.konkurs.webmasterpodkarpacki.pl. Dane dostępowe przekazywane są uczestnikowi, po uprzednim zgłoszeniu go przez nauczyciela lub opiekuna.

2. Drugi etap konkursu (20 marca 2020 r.), a zarazem jego finał ma miejsce w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Jego uczestnicy otrzymują do wykonania zadania praktyczne, które ocenia komisja konkursowa. Z tej grupy zostaje wyłonionych trzech laureatów w każdej kategorii.

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora https://webmasterpodkarpacki.pl/

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Waldemar Ziemniak.