11 stycznia 2020 roku w domu weselnym „Magnat” w Jeżowem odbył się tradycyjny bal studniówkowy, na którym, na sto dni przed maturą, bawili się uczniowie klas maturalnych: III ALO i IV AT oraz zaproszeni przez nich goście – dyrekcja szkoły, wychowawcy: Pani Anna Smotryś i Pani Agata Jaskot oraz inni pracownicy szkoły.

O godzinie 19.00 wszystkich obecnych powitali przedstawiciele obydwu klas – Wiktoria Hudela i Przemysław Woś. Podziękowali uczącym nauczycielom za trud włożony w kształtowanie ich osobowości, a także za przekazaną wiedzę i umiejętności. Słowa wdzięczności popłynęły również w kierunku rodziców. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Antoni Kula, który podkreślił wyjątkowy nastrój studniówkowego wieczoru oraz życzył uczniom wytrwałości i pomyślnie zdanej matury. Swoje wystąpienie Pan Dyrektor zakończył tradycyjnym zdaniem: „Poloneza czas zacząć!”

W podniosłym nastroju, podkreślonym balowymi kreacjami, odtańczono najpiękniejszą wersję tego staropolskiego tańca do muzyki Wojciecha Kilara, znanej z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy.

Podczas całonocnej zabawy dbano o dopilnowanie również innych studniówkowych zwyczajów, szczególnie tych przynoszących szczęście na maturze. Były więc czerwone podwiązki, nowe garnitury, w których należy przyjść na maturę, ci bardziej przesądni nie rozluźniali krawata (muchy) i obiecali nie ścinać włosów do egzaminów.

Jeśli wierzyć powiedzeniu: „takie wyniki matury poznacie, jakie studniówki szaleństwa doznacie”, to o wyniki egzaminów możemy być spokojni - wszyscy wspaniale bawili się przez całą noc, do godziny piątej rano.

Jednak mimo przestrzegania wszystkich studniówkowych przesądów, nic nie daje takiej gwarancji na zdanie egzaminów, jak solidne się do nich przygotowanie. Więc Drodzy Maturzyści ruszajcie ostro do powtórek i „niech moc będzie z Wami!”.   Kilkadziesiąt zdjęć z uroczystości znajdziecie w galerii.