Wnioski on-line

W ramach projektu „Od eksperymentu do wiedzy” uczniowie klasy III ALO uczestniczyli podczas ferii w zajęciach „Koła z analizy matematycznej”, które przygotowała i poprowadziła p. Agnieszka Pomykała.

Tematyka spotkań obejmowała głównie zagadnienia z działań w zbiorze liczb rzeczywistych, funkcji liniowej, funkcji kwadratowej, ciągów, planimetrii, stereometrii i geometrii analitycznej.

Zagadnienia poruszane na zajęciach były częściowo skorelowane z treściami zajęć przedmiotowych z matematyki, choć w większym stopniu uczniowie pracowali z powtórkowymi zestawami zadań przygotowującymi ich do egzaminu maturalnego z matematyki.

Celem zajęć było rozwinięcie umiejętności matematycznego myślenia, planowania i organizowania własnych działań, wdrożenie do systematycznej  pracy.

Agnieszka Pomykała