Wnioski on-line

Uczniowie Technikum naszej szkoły, którzy będą odbywać staż zawodowy w Austrii w roku szkolnym 2019/20w ramach projektu „Przez staże po doświadczenie” (program ERAZMUS+ Akcja 1 Mobilność Edukacyjna), mieli możliwość w dniach 20 – 24 stycznia uczestnictwa w dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego.

Celem dwudziestogodzinnych zajęć było wsparcie uczestników w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy z języka niemieckiego, a także poznanie obcej kultury i sytuacji, w których mogą się znaleźć podczas pracy za granicą. Chętni uczniowie mogli podwyższyć swoje umiejętności językowe w zakresie komunikacji językowej, co w znacznym stopniu może ułatwić im przejście z etapu nauki do porozumiewania się w języku obcym podczas zatrudnienia. Na zajęciach poruszane, omawiane i ćwiczone były różne sytuacje, w jakich mogą się znaleźć uczniowie w życiu codziennym, np. w restauracji, kuchni,  podczas zakupów, podróżowania, u lekarza. Uczniowie mieli możliwość odgrywania wielu rozmów sterowanych, ćwiczyli wymowę, rozumienie ze słuchu i utrwalali nowo poznane słownictwo i zwroty, które na pewno wykorzystają podczas pobytu w Austrii.