DSC 0056W dniach 05.09-06.09.2019r. odbyły się dwudniowe pokazy naukowo - techniczne się w ramach projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji zawodowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie”, Działanie nr.9.4 - Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

DSC 0058Podczas pokazów młodzież mogła brać udział w następujących zajęciach:
Stanowisko mikroskopii warsztaty praktyczne obserwacji mikroskopowych, techniki obserwacji, poławianie żywych organizmów, przygotowanie do obserwacji, jak dokumentować obserwacje mikroskopowe.
DSC 0073Pracownia domowego laboratorium chemicznego – jak domowymi sposobami zbadać pH roztworu, ćwiczenia praktyczne.
Pracownia antysmogowa- wystawka antysmogowa oraz wykłady multimedialne z dyskusją uczniów o historii smogu, stanie zanieczyszczenia powietrza w Polsce i Europie, medycznych i środowiskowych efektach zanieczyszczenia powietrza, sposobach i perspektywach zwalczania zjawisk smogowych.
Pracownia magicznej chemii i fizyki -pokazy intrygujących zjawisk chemicznych i fizycznych w formie „ulicznego teatru naukowego”.
Pracownia żywych zwierząt – opisana wystawa hodowli żywych owadów tropikalnych, pajęczaków, płazów i gadów.
DSC 0081Pracownia segregacji i zagospodarowania odpadów komunalnych – wystawa systemu segregacji odpadów, wystawa jak długo w przyrodzie rozkładają się odpady, odpady niebezpieczne i problemowe, pokaz gier edukacyjnych o odpadach.
Warsztaty programowania – język Python.
Stanowisko Robotyczne – pokazy robotów, konkurs.
Strefa Elektromobilności - testowanie elektrycznych pojazdów (hulajnogi).
DSC 0183Warsztaty efektywności osobistej, dzięki którym uczniowie poznają i nauczą się stosować narzędzia i techniki efektywności osobistej w celu nabrania pewności siebie, zwiększenia ich zaangażowania nabycia umiejętności planowania swojego czasu i realizacji planów.
DSC 0116Warsztaty preferencji zawodowych, które miały na celu pomóc uczniom dokonać wyboru swojej dalszej drogi edukacyjno-zawodowej. Na zajęciach uczniowie odkrywają swoje wewnętrzne zasoby: predyspozycje, zainteresowania, wartości i osobowość. Ponadto poznają ich znaczenie w wyborze swojej drogi życiowej.
DSC 0119Mini Centrum Nauki – interaktywna wystawa edukacyjna w formie 10 eksponatów prezentujących zagadnienia z biologii (anatomia), fizyki i matematyki (logiki) wraz z obsługa edukatorów.