Uczniowie interesujący się chemią kontynuowali w II półroczu rozwijanie swoich umiejętności uczestnicząc w szeregu zajęć oferowanych w ramach projektu „Od eksperymentu do wiedzy”.

Cyklicznie odbywały się warsztaty w szkolnej pracowni chemicznej prowadzone przez mgr inż. Annę Smotryś, podczas których uczniowie nabyli umiejętności posługiwania się podstawowym sprzętem laboratoryjnym. Zdobytą w szkole wiedzę mogli rozwijać podczas pięciu wyjazdów na zajęcia praktyczne do laboratoriów Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Biologiczno-Rolniczym, gdzie pracownicy Katedry Chemii i Toksykologii Żywności pod kierownictwem pani dr hab. inż. prof. UR Małgorzaty Dżugan przedstawiali bardziej zaawansowane techniki laboratoryjne, m.in. metodę spektrofotometrii UV-VIS do analizy jakości wody.

W ramach realizowanego projektu odbyły się również zajęcia z biotechnologii przeprowadzone w szkolnej pracowni chemicznej przez pracownika UR. Uczniowie mogli wykorzystać swoją wiedzę z chemii w dziedzinie pokrewnej jaką jest biotechnologia, m.in. wyizolowali DNA z tkanki zwierzęcej.

Uczennica Wiktoria Hudela w ramach realizowanego Indywidualnego Planu Rozwoju przeprowadziła dwie prace badawcze: „Wpływ zasolenia gleby na wzrost i rozwój roślin” oraz „Analiza jakości wody ze zbiorników na terenie gminy Sokołów Młp.” Wiktoria również reprezentowała koło chemików podczas lekcji pokazowych dla uczniów ostatnich klas gimnazjum i szkoły podstawowej. Wraz z nauczycielką chemii wykonała szereg efektownych eksperymentów.

W następnym roku szkolnym liczymy na zasilenie naszego koła chemików nowymi chłonnymi i spragnionymi wiedzy umysłami. Zapraszamy zainteresowanych uczniów od września do współpracy. Więcej zdjęć w GALERII.