szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty
Wnioski on-line

Kadyks 13W niedzielę, 26 maja wyjechaliśmy na wycieczkę do Kadyksu. To typowe andaluzyjskie miasto, przepełnione bogactwem atrakcyjnych widoków i zabytków. Jest to najstarsze miasto w Hiszpanii. Kadyks położony jest tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Stąd również wyruszyła ekspedycja Krzysztofa Kolumba do Ameryki. Na stare miasto Kadyksu przeszliśmy przez bramę Puertas de la Tierra.

Kadyks 1Następnie podziwialiśmy katedrę - Catedral de Santa Cruz. Katedra ta przykuwa uwagę kopułą pokrytą płytkami złotego koloru. Historyczna część Kadyksu składa się z dzielnic, poprzecinanych siecią wąskich, gwarnych uliczek. Kadyks 2Zwiedzając starówkę Kadyksu zobaczyliśmy także dawną gotycką katedrę, powstałą w XIII w. – Iglesia de Santa Cruz. Kadyks 5Stąd poszliśmy na ruiny teatru rzymskiego w dzielnicy Barrio del Populo a następnie przeszliśmy przez ogrody Jardines de la Almeda Apodaca, z których roztacza się widok na bezkresny ocean. Kadyks 19W nowej części miasta znajduje się jedna z najwspanialszych plaż miejskich na świecie. To Playa de la Victoria, na której ulokowaliśmy się na nasze kilkugodzinne plażowanie. Wielu z nas zaliczyło pierwszą kąpiel w oceanie, gdyż woda była wyjątkowo ciepła. Kadyks 14Szczęśliwi, pełni wrażeń i opaleni, wróciliśmy do Sewilli na kolację.
Kadyks 7W ramach projektu „Staże zagraniczne szansą zawodową młodzieży" Projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na zasadach programu ERASMUS+.
loga zagranica 1Joanna Baszkiewicz-Macek
Bogusława Chrostek

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl