staz hiszpania 6Uczniowie naszej szkoły: zawód technik informatyk, technik ekonomista oraz technik żywienia i usług gastronomicznych (20 osób) odbywają staż zawodowy w Hiszpanii (Sewilla) w ramach projektu „Staże zagraniczne szansą zawodową młodzieży" Projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na zasadach programu ERASMUS+.

staz hiszpania 2Staż realizowany jest w następujących firmach: -Euromind Projects S.L. -Cafeteria Nuestra Señora de los Dolores - Carmen Tejero Arjonilla -Cafetería Bar Guadalquivir -Uno de Delicias -La Terraza - Pablo Martinez Gonzalez -Hosteleria Roldan Guisado S.L. - Bar Cruz Campo -Fundación Santa Maria de las Flores y San Eugenio - Residencia de Mayores San Eugenio -Churreria Freiduria Martinez - Pablo Martinez Gonzalez -Padilla Libros.

staz hiszpania 4Młodzież bardzo jest zadowolona z możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego i językowego za granicą. Po zakończonym stażu otrzyma certyfikaty i dokument Europass.

Poniżej opisy uczniów na temat stażu.

staz hiszpania 8,,Praktyki odbywam w firmie Euromind . Pracodawca jest bardzo miły, pomaga w wielu sprawach . Z każdym dniem dowiaduje się dużo nowych rzeczy. Poznałem już wiele nowych programów. Uczeń Kamil Partyka”

„Pracuje w firmę Euromind. Odbywam staż z innymi informatykami z mojej klasy. Naszym szefem jest Hiszpan Gonzalo, który jest bardzo pozytywny i zawsze stara się nam pomagać. Na praktykach w tej firmie panuje pozytywny nastrój, można nauczyć się pracy zespołowej i podszlifować swoją wiedzę, którą już zdobyliśmy. Cieszę się że dostałam taką szansę. Uczennica Honorata Kutyła”

staz hiszpania 16„W moim zakładzie gastronomicznym zajmuje się przygotowywaniem prostych dań tradycyjnych, które nie są bardzo trudne, zajmuje się także kelnerowaniem i sprzątaniem. Uczennica Wiktora Stępień”

„W pracy jest miła i przyjemna atmosfera, dobrze dogadujemy się z prowadzącym. Uczymy się wielu przydatnych rzeczy. Uczeń Arkadiusz Nowak’’