hiszpaniastaz 9Dnia 4 maja o godzinie 20:00 wylądowaliśmy na lotnisku w Sewilli. W wyjeździe udział bierze 20 uczniów i 2 nauczycieli w ramach projektu: „Staże zagraniczne szansą zawodową młodzieży, Projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na zasadach programu ERASMUS+. Mimo wieczornej pory, Sewilla przywitała nas pięknym słońcem (26 stopni C). Okazuje się, że tutaj słońce wstaje o 7:30 a zachodzi o 21:30. Zakwaterowaliśmy się w hotelu i chętnie poszliśmy spać po całodniowej podróży. Już w niedzielę, Sewilla przedstawiła nam swoje święto lokalne „Feria de Abril”.

hiszpaniastaz 2hiszpaniastaz 13To huczne święto, piękna „fiesta”, która trwa przez cały tydzień. Miasto wypełnia się kolorowym tłumem i turystami z całego świata. Wszyscy mieszkańcy Sewilli przebierają się w tradycyjne stroje regionu Andaluzji i suknie do tańca flamenco. Po kolorowym, pełnym wrażeń dniu odpoczywamy w hotelu. W poniedziałek 6 maja idziemy do pracy.hiszpaniastaz 11hiszpaniastaz 3

hiszpaniastaz 4

loga zagranica 1Joanna Baszkiewicz Macek