W dniu 05.04.2019 uczniowie klasy 1AB, 2AB naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji zawodowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego pod opieką Artura Piecucha wzięli udział w wycieczce poszerzającej proces edukacji. W czasie wyjazdu odwiedziliśmy zakład produkcyjny Superior Industries w Stalowej Woli.

Celem wizyty było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem firmy, budowanie relacji z potencjalnym pracodawcą, uzyskanie wiedzy z zakresu oczekiwań i wymagań pracodawców na konkretne stanowiska pracy, a także zdobycie ogólnej wiedzy nt. produkcji felg aluminiowych. Młodzież zobaczyła proces produkcji, stosowane maszyny i środki transportu wewnętrznego.
Superior jest jednym z wiodących światowych dostawców kół aluminiowych. Firma w Stalowej Woli produkuje felgi na rynek pierwotny (I montaż) dla czołowych koncernów samochodowych m.in. mercedesa, audi, volvo i volkswagena oraz na rynek wtórny (dla salonów samochodowych).
Za kształcącą i praktyczną wycieczkę bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi Dąbrowskiemu - Dyrektorowi Zarządzającemu, który przedstawił nam historię firmy, zapoznał nas z działalnością firmy i oprowadził po linii produkcyjnej oraz Pani Joannie Pyrkosz – Wiśniewskiej za zorganizowanie wizyty.