kursy szkola 112 uczniów z klas Technikum i ZSZ brało udział w kursie carving w ramach projektu ,,Szkoła profesjonalnych kompetencji praktycznych”, który realizowany jest przez Zespół Szkół w Sokołowie Młp. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.  Celem kursu było podniesie kwalifikacji zawodowych młodzieży, rozwój dodatkowych umiejętności praktycznych.

kursy szkola 7kursy szkola 9Celem kursu było podniesie kwalifikacji zawodowych młodzieży, rozwój dodatkowych umiejętności praktycznych.
PROGRAM KURSU:
-Zasady BHP.
-Zarys historii carvingu.
-Prezentacja sprzętu. Omówienie zasad i style carvingu.
-Podstawowe cięcia i techniki rzeźbienia.
kursy szkola 8-Możliwości wykorzystania warzyw sezonowych w dekorowaniu.
-Możliwości wykorzystania owoców sezonowych w dekorowaniu.
-Sposoby przechowywania wyrzeźbionych warzyw i owoców.
kursy szkola 10-Omówienie rzeźb 3D.
-Zajęcia praktyczne.
Dzięki zdobyciu nowych kwalifikacji, uczniowie zwiększą własne szanse po ukończeniu szkoły na lepsze zatrudnienie. Zespół Szkół w Sokołowie Młp. stawia na fachowców.

Anna Kolano