Za nami przeżycia związane z Rekolekcjami Wielkopostnymi. W tym roku szkolnym były one intensywne. W ciągu trzech dni młodzież mogła przystanąć na chwilę i zastanowić się nad swoją wiarą i życiem.
      W poniedziałek po przywitaniu ks. rekolekcjonisty Mariusza Uryniaka i pierwszej nauce usłyszeliśmy poruszające świadectwo uzdrowienia małego Szymka z ciężkiego wypadku. W kościele na świadectwie było tak cicho że dosłownie słyszeliśmy oprócz słów świadectwa własne oddechy. Tym bardziej przemawiało świadectwo do nas ponieważ historia tego cudu toczyła się niedawno i tak blisko nas w Rzeszowie, kilkanaście kilometrów od Sokołowa Młp.

Po wyjściu z kościoła młodsze klasy wraz z nauczycielami poszli do Domu Kultury na film pt. „Cudowny chłopak”.
      Drugiego dnia spotkaliśmy się znowu w kościele, bo to przecież w nim najlepiej nam jest się skupić na modlitwie. Drogą Krzyżową za Chrystusem prowadził nas rekolekcjonista. Nie była ona łatwa bo okazała się swoistego rodzaju rachunkiem sumienia z naszego chrześcijańskiego życia. Na zakończenie wszyscy odmówili modlitwę, poprzez którą każdy mógł zawierzyć siebie Chrystusowi i w konfesjonale przez sakramentalną spowiedź wyrzucić z bagażu życia to co nas obciąża w drodze do wieczności. Po spowiedzi uczniowie szkoły średniej udali się do Domu Kultury na film.
      Przez trzy dni młodzi mogli spotykać się z księdzem rekolekcjonistą, Mariuszem Uryniakiem pracującym obecnie w Łączkach Kucharskich. W swoim słowie do młodzieży ksiądz przedstawił swoje życie, powiedział czym zajmuje się na co dzień.  Mówił o tworzeniu  dobra, które jest potrzebne każdego dnia i autentyczności chrześcijańskiej. Zachęcał do  przynależności do grup parafialnych, wspólnot i wzajemnej mobilizacji, by zmieniać siebie i świat. Każdy w swoim życiu jest powołany do tego, by spełniać określone role w życiu. Wykorzystując swoje talenty, wiedzę, umiejętności, człowiek jest wolny i może zrobić coś dla drugiej osoby.
      W środę, na zakończenie rekolekcji, dla wszystkich została odprawiona Eucharystia, na której podsumowaliśmy wszystkie spotkania i podziękowaliśmy ks. Mariuszowi za wszelkie dobro udzielone nam uczniom przez Jego posługę.

Uczniowie.