Dnia 15 marca 2019 roku uczniowie klasy II AT wspólnie z opiekunem uczestniczyli w zwiedzaniu wystawy „ Żołnierze Niezłomni. Antykomunistyczne podziemnie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku”.

Prezentowana wystawa przedstawiała dzieje powojennej konspiracji ze szczególnym uwzględnieniem Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, ale także innych grup, które po II wojnie światowej podjęły starania o wolną Polskę. Były na niej prezentowane zdjęcia i biogramy Niezłomnych z rejonu Podkarpacia.

Cała prezentacja tematyczna znajdująca się na planszach była kontynuacją marcowych wydarzeń kulturalno – sportowych związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” organizowanych przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp.

Udział uczniów naszej szkoły w wystawie przyczynił się do upowszechnienia wiedzy historycznej istotnej dla ich tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych.

Renata Kotula