W dniach 29 stycznia, 04, 05, 06 oraz 28 lutego uczniowie naszej szkoły o kierunkach gastronomicznych, wzięli udział w spotkaniach z pracodawcą oraz wyjazdach studyjnych do przedsiębiorstw: Hotelu Blue Diamond w Jasionce, Restauracji Oranżeria w Rzeszowie oraz Restauracji Słoneczne Wzgórze w Raniżowie, w ramach projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji praktycznych” realizowanego przez Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie”. Działanie nr 9.4 Poprawa, jakości kształcenia zawodowego.

Podczas przeprowadzonych spotkań uczniowie nabyli nowych kompetencji z zakresu budowania relacji z potencjalnym pracodawcą, uzyskali informację na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz oczekiwań związanych z konkretnymi stanowiskami pracy. Uczniowie zdobyli, również wiedzę na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Mamy nadzieje, że informacje, jakie pozyskali uczniowie, okażą się przydatne w dalszej karierze zawodowej.

K.Pastuła