W dniu 05 marca 2019 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie odbył się etap regionalny konkursu wiedzy o prawie pracy: „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp. W tym roku w konkursie wzięły udział 33 szkoły ponadgimnazjalne, które były reprezentowane przez 66 uczniów. Byli to przedstawiciele podkarpackich szkół biorących udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”. Po dokonaniu oceny testów składających się z 35 pytań i dogrywce komisja wyłoniła zwycięzców.

Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Hudela z klasy 2ALO i Dawid Bolka z klasy 1ALO. Osoby te były jednocześnie laureatami etapu szkolnego konkursu. W tej edycji konkursu nasi uczniowie nie awansowali do etapu centralnego, ale wykazali się bardzo dużą wiedzą i znajomością przepisów dotyczących prawnej ochrony pracy. Pomimo uzyskanego wyniku z wiarą liczymy na odniesienie sukcesu w przyszłorocznej edycji konkursu.
Wszyscy uczestnicy etapu regionalnego zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa i gadżetami ufundowanymi przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Artur Piecuch