29 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Dyktandzie Niepodległościowym” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież wykazała duże zainteresowanie taką formą uczenia się historii i języka polskiego. Konkurs był dla uczniów przede wszystkim okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ortografii oraz rozwijania zainteresowań humanistycznych.

Dyktando pisało 25 osób przez 40 minut. Tekst dotyczył zagadnień z okresu XX-lecia międzywojennego.
A oto wyniki:
I miejsce Klaudia Słonina klasa III A LO
II miejsce ex aequo Kamila Wieteszka, Izabela Woś klasa III A LO
III miejsce ex aequo Dorota Bałamut, Olejarz Joanna klasa III A LO
Wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursie dziękuję za spotkanie. Laureatom gratuluję! Zwycięzcy otrzymują nagrody rzeczowe.

E. Dolecka-Rychel