21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony dwadzieścia lat temu przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych języków. W związku z obchodami tego święta uczniowie z klas maturalnych technikum przygotowywali się również do obchodów tego wydarzenia, uczestnicząc w konkursie promującym znajomość języka polskiego w mowie i piśmie.
Do głównych celów konkursu należało kształtowanie świadomości języka jako wartościowego i wielofunkcyjnego narzędzia komunikacji oraz rozwijanie sprawności językowej.
Wśród uczniów, którzy wykazali się bardzo dużą wiedzą przy rozwiązywaniu testów i zadań najlepsze wyniki zdobyli: Dominik Salach z klasy IVBT i Aleksandra Ożóg, Renata Ożóg, Sylwia Wojdyła i Dawid Woźny z klasy IVBT.

Serdecznie gratuluję najlepszych wyników uzyskanych w konkursie i zachęcam do rozwijanie wiedzy z nauki o języku polskim.

Renata Kotula