25 stycznia 2019r. uczniowie klasy IBT wspólnie z wychowawczynią p. Renatą Kotulą uczestniczyli w zwiedzaniu wystawy malarskiej w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim.
Malarką prezentującą obrazy była pani mgr Maria Łuszczki, która w latach 1971 – 1997 pracowała jako nauczycielka języka polskiego w Sokołowskim Liceum Ogólnokształcącym.

Po przejściu na emeryturę nadal kontynuuje swoje pasje humanistyczne związane tym razem ze sztuką malarską.
Dzieła zgromadzone na wystawie odnosiły się do interpretacji martwej natury, krajobrazu, a także nadrzędnego motywu kwiatów. Wszystkie zgromadzone prace ukazały wrażliwą duszę artystki oraz ukrytą wrażliwość na piękno.
Uczniowie klasy I BT po obejrzeniu wystawy malarskiej mogli podzielić się wrażeniami i osobistymi refleksjami, a także wzbogacić swoją wiedzę z zakresu analizy tekstu kultury w tym interpretacji dzieła malarskiego.

Renata Kotula