W piątek 7 grudnia 2018 r. na sali widowiskowej MGOKSiR w Sokołowie Młp. odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastyczno-Literackiego „Patriotyczna Droga Krzyżowa- Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej” pod Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Młp. oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej.

Podczas spotkania nastąpiło wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom i opiekunom.

Wśród wyróżnionych laureatów w kategorii plastycznej Stacja Drogi Krzyżowej uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

I miejsce Patrycja Tupaj II BT

II miejsce Paulina Socha II BT

III miejsce Paweł Bochenek II AT

W kategorii Wyobrażenie Matki Bożej Turzańkiej Karolina Ożóg II BT uzyskała wyróżnienie.

W drugiej części spotkania z historią zostały wyemitowane filmy z cyklu „Było, nie minęło”: „Zbrodnia bez kary” i „Las Nienadówka” poruszające swą tematyką dzieje obozu NKWD i mordu w Turzy.

Podzielam sukcesy uczniów, którzy poprzez udział w konkursie odnieśli się nie tylko do poznania naszej lokalnej historii, ale również dali świadectwo pięknej patriotycznej postawy i twórczego podejście do tragicznych wydarzeń tamtego okresu.

Renata Kotula