W tym roku po raz drugi odbywa się w naszej szkole kampania „Biała wstążka”. Jest to kampania na rzecz przeciwdziałania przemocy. Osoby, które w czasie trwania akcji będą nosić białą wstążkę, zamanifestują w ten sposób chęć zatrzymania przemocy wobec kogokolwiek. Biała wstążka oznacza deklarację nie tylko wyrzeczenia się stosowania przemocy, ale także reagowanie, gdy jest się jej świadkiem.

KALENDARIUM: 2 października – Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy 19 listopada – Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci 20 listopada – Dzień Ochrony Praw Dziecka 25 listopada – Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet W naszej szkole wszystkie te wydarzenia chcemy połączyć razem. Obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy u nas to szerzenie idei życia w pokoju, głoszenie tolerancji i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie możliwości i sposobów pokojowego rozwiązywania konfliktów. W najbliższych dniach uczniowie na zajęciach z wychowawcą poruszać będą treści o tematyce przemocowej, a w dniu akcji (20.11, tj. wtorek) nasza społeczność szkolna nosi białą wstążkę jako symbol sprzeciwu wobec agresji i przemocy. Nie tylko wobec kobiet, lecz także wobec dzieci czy osób starszych. Pamiętaj! Przemoc to wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby - pomimo braku przyzwolenia tej osoby na taki wpływ. Jest wiele form przemocy, ale każda z nich jest złem.