szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty

Do priorytetowych celów i zadań Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim należy dbałość o wszechstronny rozwój naszych uczniów, między innymi poprzez kształtowanie poczucia tożsamości kulturowej i postaw patriotycznych. Nasza tradycja, kultura, historia, obyczaje, tożsamość narodowa są pewnym gwarantem zachowania człowieczeństwa we współczesnych czasach.
Patriotyzmu nie można nauczyć na kilku lekcjach, można natomiast starać się uzmysłowić uczniom i wychowankom ogromne znaczenie patriotyzmu we współczesnym świecie oraz zachowania własnej tożsamości.
W związku z organizowanymi uroczystościami patriotycznymi związanymi z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości p. Renata Kotula zorganizowała konkurs
Jak wielkim patriotą jesteś? Jednym z celów konkursu było kształtowanie postawy patriotycznej młodzieży w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas ( I ALO ,IBT, II AT, II BT, III Zb).
Realizacja konkursu odbyła się na zasadzie Wielkiej Gry, a jej uczestnicy wykorzystując swoją wiedzę i refleks udzielali poprawnych odpowiedzi. Najlepsze wyniki w poszczególnych klasach otrzymali: Karolina Sondej IALO, Natalia Ożóg i Jakub Walicki IBT, Jan Murdza IIAT, Eryka Błądek i Łukasz Zastawny IIBT, Wiktor Radomski z III Zb.
Uczniowie odpowiadali na pytania związane z interpretacją symboli narodowych, ważnych wydarzeń historycznych, próbowali określić i wyjaśnić na czym polega współczesny patriotyzm.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i podziwiam wszystkich uczestników konkursu zaangażowanych w tą ogólnopolską akcję związaną z rozwijaniem wiedzy związanej z patriotyzmem.
Renata Kotula

 

Szczęśliwy numerek:

Projekty:

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl