MEN 1Ogólnopolski konkurs poetycki "Myśmy wciąż do Niepodległej szli..." Ogólnopolski quiz wiedzy o Niepodległej - "Ojczyzna nasza"

Konkurs "Myśmy wciąż do Niepodległej szli"... i realizowany pod hasłem "Ojczyzno droga i luba (...) Niewart Ciebie, niewart życia, Kto w niewoli żyć może!"
Nabór uczestników trwa od 24 października do 16 listopada 2018 r.

• Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych i rozgrywany jest w trzech kategoriach:
- szkoły podstawowa klasy I-III,
- szkoły podstawowa klasy IV - VIII i III klasa gimnazjum,
- szkoły ponadgimnazjalne I - IV
• Konkurs ma charakter dwuetapowy:
- I etap - przesłanie samodzielnie napisanego wiersza związanego z tematyką konkursu,
- II etap (finał) - publiczne zaprezentowanie wiersza we własnej interpretacji.
Finał odbędzie się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

Konkurs "Ojczyzna nasza" i realizowany jest pod hasłem "Póty żyć będzie, póki tylko stanie Jednego męża, jednego pałasza - To Polska!... Polska!... To Ojczyzna nasza."
Nabór uczestników trwa od 24 października do 9 listopada 2018r.
• Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych i rozgrywany jest w dwóch kategoriach:
- szkoły podstawowe klasy IV - VIII i III klasa gimnazjum,
- szkoły ponadgimnazjalne klasy I - IV
• Konkurs ma charakter dwuetapowy:
-I etap - drużynowe rozwiązanie testu (45 pytań) na platformie internetowej,
-II etap (finał) - test wiedzy połączony z grą terenową na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Na zdobywców I, II i III miejsca czekają cenne nagrody:
- laptopy,
- rowery,
- czytniki e-booków,
- aparaty fotograficzne,
- bony na zakup książek,
- oprogramowanie edukacyjne.
Łączna wartość nagród do 50 000 zł.
Pełne informacje, regulaminy oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.doniepodleglej.pl.