W dniach 3 i 9 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w warsztatach w ramach projektu „Cybernauci”. Jest to kompleksowy projekt szkoleniowy kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej a także został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Anna Kozak