szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy, przypadającego na 29 września, Kreatorzy Smaków wraz z klasą II bT przygotowali dla całej społeczności szkolnej kawowy poczęstunek, dzięki realizowanemu w tym roku szkolnym projektowi „Szkoła profesjonalnych kompetencji zawodowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr.9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

W roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach kulinarnych bierze udział stałych ośmiu uczestników; z klasy III aT Artur Kościółek oraz z klasy II bT Ożóg Karolina, Puzio Marta, Rodzeń Magdalena, Socha Paulina, Tabor Małgorzata, Tupaj Kinga i Zastawny Łukasz.

Podczas długiej przerwy na korytarzach unosił się zapach świeżo mielonej kawy oraz wypiekanych ciast, ciastek i rogalików. Młodzież serwowała kawę na kilka sposobów, między innymi podając klasyczne espresso, cappuccino ( składa się z równych trzech części espresso, ciepłego mleka i mlecznej piany), caffe latte (espresso z mlekiem), latte macchiatto (łagodna kawa składająca się z trzech warstw: mleko, espresso i mleczna pianka).

Dzień ten był świetną okazją do odkrycia bogactwa smaku i aromatu, który kryje się w filiżance „małej czarnej”. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w galerii.

                                                                                                          Marzena Sobczuk-Puc

 

Szczęśliwy numerek:

Projekty:

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl