W dniach 19-20 września 2018 roku uczniowie klasy 1La uczestniczyli w XIV Plenerze Kulturalnym: 1918-2018 Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Cmentarz Legionistów Polskich w Łowczówku, następnie Fort 51 1/2 Swoszowice oraz Muzeum Spraw Wojskowych i Kopiec Piłsudskiego w Krakowie.

W drugim dniu rozpoczęliśmy zwiedzanie od Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” gdzie poznaliśmy historię Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie odwiedziliśmy Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie – Dom Jana Matejki w którym zapoznaliśmy się z życiorysem i kolekcją niezwykłych obrazów Jana Matejki. Ostatnim punktem XIV Pleneru Kulturalnego była wizyta na Cmentarzu Rakowickim, gdzie odwiedziliśmy groby najznamienitszych Polaków.
Serdecznie Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie za zorganizowanie niniejszego Pleneru i zaproszenie uczniów naszej szkoły.

Sławomir Superson