– „Przedwiośnie” to, jak powiedział śp. prof. Tomasz Burek, powieść pytań, na które trzeba szukać odpowiedzi – mówił Prezydent Andrzej Duda, tłumacząc wybór lektury. – Wiele tych pytań jest dzisiaj w Polsce nadal aktualnych, dlatego właśnie ta powieść wydaje nam się tak ważna i w 2018 r. warto ją przypomnieć i przeczytać – zachęcał.

W związku ze zbliżającą się ogólnopolską akcją Narodowego Czytania p. Renata Kotula w dniu 06.09.2018r. w Zespole Szkół w Sokołowie Młp. zorganizowała konkurs czytelniczy dla uczniów klasy IVA i IVB technikum.

Uczniowie zainspirowani wcześniejszym spotkaniem z poezją z ogromną radością tym razem zgłębiali znajomości tekstu literackiego.

Realizacja konkursu odbyła się na zasadzie Wielkiej Gry, a jej uczestnicy wykorzystując swoją wiedzę i refleks udzielali poprawnych odpowiedzi. Zwycięzcami konkursu z bardzo dokładnej znajomości lektury „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zostali:

I miejsce - Klaudia Gumieniak z klasy IVB,

II miejsce - Aneta Ożóg z klasy IVB,

III miejsce - Kamil Stolarz z klasy IVA.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i podziwiam wszystkich uczestników konkursu zaangażowanych w tą ogólnopolską akcję związaną z rozwijaniem pasji humanistycznych.

Renata Kotula