ksiaz„Kto czyta książki, żyje podwójnie”.
Umberto Eco

W dniu 13 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, a także rozwijanie twórczych talentów. W konkursie wzięło udział 10 osób z LO i Technikum.

Zadanie polegało na przeczytaniu fragmentu tekstu pochodzącego z podanych poniżej utworów:
A. de Saint Exupéry „Mały Książę”
H. Sienkiewicz „Quo vadis”
B. Prus „Lalka”
E. Orzeszkowa „Nad Niemnem”
W.S. Reymont „Chłopi”
J. J. Szczepański – „Polska jesień”
A. Christie „Wielka Czwórka”
A. Conan Doyle „Wspomnienia Sherlocka Holmesa”
A. Libera „Madame”
Wstępem do konkursowych zmagań były słowa pana dyrektora Antoniego Kuli na temat korzyści płynących z czytania literatury pięknej. W skład jury weszły panie: mgr Bogusława Chrostek i mgr Edyta Dolecka-Rychel. W gronie zwycięzców znalazły się:
I miejsce Dorota Bałamut kl. I A LO
II miejsce Karolina Kołodziej klasa II A T
III miejsce Kinga Tupaj klasa I B T

Pani Bogusława Chrostek podsumowała czytelnicze spotkanie i podzieliła się refleksją dotyczącą bezcennej wartości, jaką jest piękne czytanie książek.