szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty

Dzień mleka – pod takim hasłem 28.05.2018 r., uczestnicy zajęć kulinarnych „KREATORZY SMAKÓW”, rozpoczęli kolejne zmagania w ramach projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji zawodowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr.9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Światowy Dzień Mleka został ustanowiony przez FAO (Organizacja do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa), którego celem jest propagowanie mleka i jego przetworów jako elementu codziennego jadłospisu. Każdy z nas słyszał powiedzenie „pij mleko będziesz wielki”, i faktem jest, że to najekonomiczniejsze źródło wszelkich niezbędnych składników pokarmowych takich jak wapń czy witaminy. Jednak w piciu mleka, jak i w spożywaniu innych produktów trzeba zachować umiar. To pozwoli na utrzymaniu naszego organizmu w dobrym zdrowiu i kondycji.
Prowadząca zajęcia mgr inż. Marzena Sobczuk-Puc przygotowała dla uczestników kilka propozycji na ten niepowtarzalny wyrób.
Wykonano:
• Koktajl mleczny z bananów i awokado
• Koktajl mleczno-brzoskwiniowy
• Mus owocowy z nasionami chia z mlekiem kokosowym
• Zupę kokosową z kurczakiem i warzywami
• Fondue serowe.
Ta ostatnia serowa przekąska wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczestników. Fondue wywodzi się z kuchni szwajcarskiej, ale popularne jest również we Francji i Włoszech. Jada się je bezpośrednio ze specjalnego garnka (zazwyczaj w większym gronie), zanurzając w masie serowej nabite na widelec pieczywo. Kreatorzy smaków przygotowali grzanki, kęski kurczaka w panierce kukurydzianej oraz oliwki i paluszki grissini. Ostatnie zajęcia przypadające na ten rok szkolny były doskonałą zabawą kulinarną w odkrywaniu nowych smaków w krainie mleka i jego przetworów. Więcej zdjęć w galerii.

Marzena Sobczuk-Puc

 

Szczęśliwy numerek:

Projekty:

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl