W dniu 28.05.2018 uczniowie klasy 1AB, 2AZ i 3AZ naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji zawodowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego pod opieką Artura Piecucha wzięli udział w wycieczce poszerzającej proces edukacji. W czasie wyjazdu odwiedziliśmy zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland w Chmielowie.

Celem wizyty było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem firmy, budowanie relacji z potencjalnym pracodawcą, uzyskanie wiedzy z zakresu oczekiwań i wymagań pracodawców na konkretne stanowiska pracy, a także zdobycie ogólnej wiedzy nt. produkcji szyb samochodowych.
Fabryka w Chmielowie to drugi, obok Sandomierza, zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland, w którym powstają szyby przeznaczone dla największych producentów samochodów, takich jak Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bedford, BMW, Daewoo, DAF, Daihatsu, DaimlerChrysler, Ferrari, Fiat, Ford, General Motors, Honda, Innocenti, Isuzu, Iveco, Jaguar, Kia, Lancia, Land Rover, Man, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Porsche, Peugeot/Citroën, Renault, Rolls-Royce, Saab, Seat, Subaru, Suzuki, Toyota, Volvo, Volkswagen.
Szyby samochodowe Pilkington posiadają status oryginalnych części zamiennych. To najbardziej zaawansowane technologicznie i wytrzymałe szyby samochodowe, które stosowane są już na etapie fabrycznym przez największych światowych producentów aut. Wszelkie procesy produkcyjne spełniają najsurowsze standardy i normy określane przez producentów samochodowych na rynku OE.
Za kształcącą i praktyczną wycieczkę bardzo dziękujemy.