Dnia 26 maja 2018 roku, uczniowie naszej szkoły przebywający na stażu w Hiszpanii (Torremolinos), w ramach projektu „Praktyka zagraniczna szansą zawodową młodzieży” - Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, brali udział w wycieczce na Gibraltar.

Gibraltar to brytyjskie terytorium zamorskie, gdzie obowiązującą walutą jest funt a jego mieszkańcy mówią po angielsku, to taka mała Anglia skąpana w hiszpańskim słońcu.
Nazwa Gibraltar pochodzi od imienia berberyjskiego generała, który podbił go w 711 roku. W 1462r. terytorium zostało przyłączone do Hiszpanii, a w 1704r. zdobyte przez Brytyjczyków.
Na przejściu granicznym należało okazać dokument tożsamości. Potem zobaczyliśmy jedyne w swoim rodzaju lotnisko, którego pas startowy przecina jedną z najruchliwszych ulic Gibraltaru Winston Churchil Avenue.
Następnie wspinaliśmy się na wzgórze Upper Rock, z którego podziwialiśmy piękne widoki. Słoneczna pogoda pozwoliła także zobaczyć marokańskie wybrzeże Afryki i Cieśninę Gibraltarską. Kolejną atrakcją były słynne makaki – jedyne małpy żyjące na kontynencie europejskim.
Po zejściu z Upper Rock przeszliśmy główną ulicą tj. Main Street, która słynie z bezcłowych sklepów i angielskich dań, znajduje się tam też pomnik generała Sikorskiego.
Zmęczeni (zakwasy w nogach), lecz pełni wrażeń, wróciliśmy do Torremolinos wieczorem na kolację. Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.